Wydajna sprężarka skuteczna nawet w trudnych warunkach

Istnieje wiele gałęzi przemysłu, w których doskonale sprawdzają się różnego typu sprężarki. Tego rodzaju urządzenia muszą być jednak dostosowane do określonych wymagań, ale też do warunków, w jakich przychodzi im funkcjonować. Na szczęście zakres możliwości jest bardzo szeroki, a dostęp do wielu modeli na rynku pozwala przedsiębiorcom na znalezienie takiego sprzętu, jaki jest konieczny do zapewnienia procesu technologicznego i nie tylko. Sprawdzone sprężarki przemysłowe umożliwiają zasilanie rozmaitych urządzeń i maszyn, stosowanych w wielu różnorodnych branżach, od kolejnictwa przez przemysł elektroniczny czy farmaceutyczny, na paliwowym kończąc.

Nowoczesny sprzęt zapewni efektywną i cichą pracę

Park maszynowy w przedsiębiorstwie w ogromnym stopniu decyduje o skutecznej pracy i osiągnięciu oczekiwanego efektu. Zapewnienie idealnie dopasowanego zasilania jest konieczne w przypadku silników czy narzędzi w wielu różnorodnych gałęziach przemysłu. Właśnie dlatego tak istotne jest dokładne przeanalizowanie rynku i znalezienie dobrze zaopatrzonego dostawcy. Dzięki temu można cieszyć się nie tylko wydajną pracą, ale też ewentualnym szybkim i sprawnym serwisem. Takie możliwości dają sprężarki śrubowe. Producent tego typu urządzeń powinien dawać gwarancję wysokiej efektywności sprzętu, ale dzięki swojemu doświadczeniu zapewniać też skuteczne działanie swojego asortymentu nawet w trudnych warunkach. Zapewniają to właśnie modele wspomnianego typu.

Jak działają tego typu produkty?

Do kompresowania powietrza dochodzi między dwoma wirnikami właśnie w kształcie śrub. Obracają się one wokół własnej osi, a wtłaczane powietrze osiąga wysokie ciśnienie. Dostępne są modele o niewielkich kształtach (https://www.powietrze.com.pl), co bez wątpienia wpływa na ich uniwersalne zastosowanie. Działają w cichy, pozbawiony wibracji sposób. Z pewnością jest to ich duża zaleta.

Sprężarka z olejem lub bez

Oferowane na rynku sprężarki powietrzne śrubowe dostępne są w wersji olejowej lub bezolejowej. W tych pierwszych modelach olej odpowiada za smarowanie lub schładzanie. Do oczyszczanie powietrza z zanieczyszczeń powstałych przez zmieszanie z olejem służą specjalne filtry. Tego typu urządzenia mogą pracować w systemie ciągłym. Wersje bezolejowe natomiast wykorzystywane są tam, gdzie należy unikać zanieczyszczeń, czyli na przykład w przemyśle spożywczym lub papierniczym. Czynnikiem chłodzącym w tym przypadku jest woda. Warto jeszcze podkreślić, że w sprężarkach śrubowych powstaje duża ilość ciepła, które można odzyskać w celach grzewczych.

+0